Petak, 01 Kolovoz 2014 11:53

"OSIJEK ŽITO" IMA DRŽAVNU PRVAKINJU!

Plivačice i plivači Plivačkog kluba "Osijek Žito" uspješno su završili nastup na Prvenstvu Hrvatske za dobne kategorije, koje se od 24-27.07.2014. održalo u Zagrebu na plivalištu "Mladost" na Savi.

U konkurenciji više od 450 plivačica i plivača iz 30 plivačkih klubova iz Hrvatske, osječki plivači su osvojili odličnih 13 medalja.

Najsjajnija i najvrjednija medalja je zlatna medalja Adrienn Santa, koja je u vrlo uzbudljivoj finalnoj utrci na 100 slobodno, doplivala do prvog seniorskog zlata za PK "OSIJEK ŽITO".

Adrienn je sa vremenom 56.31 osvojila zlatnu medalju i isplivala izvrsnih 790 FINA bodova, što je ujedno i njen osobni rekord, te se na ovaj način upisala u povijest, kako osječkog, tako i hrvatskog plivanja. Osim zlata na 100 slobodno, Adrienn je osvojila još TRI seniorska odličja: srebro na 50 leptir ( 28.26 ) i na 50 slobodno ( 26.57 ) i broncu na 200 slobodno ( 2.05,55 ).

Sjajna je bila Laura Bijelić, koje je, nakon dvije medalje, ml.juniorskog srebra i juniorske bronce u utrci na 800 slobodno ( 9.45,45 ), u utrci na 1500 slobodno (18.45,52) doplivala i do ml.seniorske bronce, te još dva srebra, juniorskog i ml.juniorskog.

Odličan nastup imao je i Dino Knežević, koji je osvojio dvije brončane medalje. Dino je brončani mlađi junior na 200 leptir ( 2.16,29 ) i na 200 prsno ( 2.30,71 ).

.

Kolekciju medalja za osječane su upotpunile ml.juniorke u štafetama na 4*100 mješovito ( 4.43,45 ) u sastavu Iva Matijević, Nora Grevinger, Laura Bijelić i Marija Dobrošević  i 4*100 slobodno ( 4.11,37 ) u sastavu Matea Vila, Laura Bijelić, Iva Matijević i Marija Dobrošević, u kojima su djevojke osvojile dva brončana odličja.

Zahvaljujući velikom broju medalja te brojnim finalnim i štafetnim  utrkama, osječki plivači su zabilježili još jedan povijesni rezultat, a taj je da su na LISTI USPJEŠNOSTI KLUBOVA, po zbroju osvojenih bodova, djevojke zauzele izvrsno 4.mjesto ( 1100 bodova ), a dečki su odlični 9. ( 399 bodova ).

Na kraju, treba reći, da je ovo prvenstvo pokazalo da se naši plivači dalje uspješno bore sa najboljim plivačima Hrvatske, bez obzira na nedostatak 50 metarskog bazena i na sve nedaće koje su ih pratile u tijeku protekle sezone, a to se ponajprije odnosi na ozljede plivačica  te loše vrijeme koje im je onemogućavalo treninge na Copacabani.

I još nešto za kraj. Hvala svima koji su sudjelovali u ovom uspjehu kluba, a  zahvale i čestitke idu najviše prekrasnoj i izvrsnoj Adrienn koja je u pravom smislu te riječi postala naša, i koja je klubu donijela medalje o kojima će se dugo pričati.

I naravno, hvala navijačima koji su kao i uvijek bili odlični, glasni i složni!