Petak, 04 Kolovoz 2017 10:57

3 MEDALJE SA PRVENSTVA HRVATSKE ZA IVANA FILIPOVIĆA

Proteklog vikenda se, u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza, na PVC Mladost, održalo Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine, točnije, prvenstvo za dobne kategorije mlađih seniora, juniora i mlađih juniora.

Na četverodnevnom natjecanju sudjelovalo je ukupno 312 natjecatelja iz 30 hrvatskih plivačkih klubova, a među njima su nastupile 4 plivačice i 7 plivača iz našeg kluba, koje su vodili treneri Antonijo Čajo i Mladen Maričić.
Nastupile su plivačice Ivana Granoša, Iva Matijević, Helena Lazović i Klara Božičević i plivači Ivan Filipović, Marko Filipović, Filip Ovničević, Marko Molnar, Marin Valinčić, Petar Knežević i Juro Jani Vidić.
Najuspješniji plivač bio je Ivan Filipović koji je izborio nastupe u 4 A finala u kojima je doplivao do 3 juniorske medalje. Ivan je bio srebrni junior u utrci na 100m leptir, dok je dvije juniorske bronce osvojio u utrkama na 50m leptir i 100m slobodno. U utrci na 50m slobodno kao junior je bio 4.
Nastupe u A finalima izborili su i Ivana Granoša (200m leptir, 4.mjesto) i Iva Matijević (50m leđno, 8.mjesto).
U dva B finala su nastupili:
- 100 i 200m leđno Klara Božičević i Marko Filipović
- 50 i 100m leptir Marin Valinčić
- 50m prsno Juro Jani Vidić
Klara je bila 4. mlađa juniorka u utrci na 100m leđno, a Marko je, kao mlađi junior, osvojio dva četvrta mjesta u utrkama na 100 i 200m leđno.
Klara je izborila nastup i u jednom C finalu (50m slobodno).

Čestitke Ivanu na osvojenim medaljama i svim ostalim plivačima na ostvarenim rezultatima!