Petak, 14 Ožujak 2014 00:00

Uspješni na Regionalnom prvenstvu u Sisku

SJAJNI FILIP OVNIČEVIĆ OSVOJIO OSAM MEDALJA

U Sisku je, u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza, 08. i 09.03.2014., održano Regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju , za Regiju IV, kojoj pripada i Plivački klub “Osijek Žito”.

Klub je nastupio sa 35 plivača svih dobnih kategorija, u svim disciplinama i ostvario odlične rezultate.

Ovo prvenstvo je bilo otvoreno za sve dobne kategorije, od seniora do početnika.

U ukupnom poretku, po disciplinama i dobnim kategorijama, plivači PK “Osijek Žita” su ostvarili 58 plasmana među prva tri plasirana plivača i plivačice.

Najuspješniji “mali” plivač bio je Filip Ovničević, koji je u kategoriji mlađih kadeta osvojio 6 pojedinačnih i dvije štafetne medalje. Filip je bio zlatni na 100 slobodno (1.11,67), srebreni na 50 slobodno (32,52), 50 leđno (38,24), 100 leptir (1.26,27) i 100 prsno (1.36,48) i brončani na 400 slobodno ( 5.41,96).

U štafetnoj utrci 4*100 mješovito ( Ivan Jelavić, Sven RadićFilip Ovničević i Jan Lukić), osvojio je brončanu medalju, a isti plasman je ostvario je i u štafeti 4*100 slobodno ( Filip Ovničević, Jan Lukić, Luka Butor i Fran Tomić).

Treba istaknuti i nastup mlađeg kadeta Svena Radića, koji je u utrci na 50 prsno (44.58), osvojio brončanu medalju, te Jana Lukića koji je ostvario dva četvrta mjesta ( 200 mješovito i 100 prsno)

Ovo Regionalno prvenstvo bilo je posljednja provjera, kao i  posljednja prilika plivačima da otpilivaju limite za nastup na predstojećem Državnom prvenstvu Hrvatske u plivanju za dobne skupine, koje će se održati od 27-30.03.2014. u Splitu, a na kojemu će PK “Osijek Žito” nastupiti sa 22 plivačice i plivača.