Utorak, 12 Travanj 2011 00:00

Paula Herek na Troboju CRO-SLO-SRB

Ovaj vikend, 9. i 10. 04.2011., u  Srbiji je na gradskom plivalištu u Kruševcu održan Troboj mladih reprezentacija CRO-SLO-SRB. Plivači su bili podijeljeni u dvije kategorije – dječaci stari 15 i 16 godina i od 17 do 19, a djevojčice stare 13 i 14 i od 15 do 17 godina. Po prvi puta se priključila i mlada reprezentacija Srbije, a svoj prvi nastup za reprezentaciju imala je i naša mlađa juniorka Paula Herek(1997.g.).

Paula je svoje mjesto u reprezentaciji izborila sjajnim nastupom na nedavno održanom Prvenstvu Hrvatske gdje je, da podsjetimo, doplivala do titule mlađe juniorske državne prvakinje na 200 m leđno, srebra na 100 m leđno, bronce na 100m mješovito i srebra u juniorskoj mješovitoj štafeti.

Paula je nastupila na sve tri leđaške dionice – 50, 100 i 200m,  a najbolji rezultat i plasman ostvarila je na 200m leđno osvojivši broncu s 2:32.02 iza dvije slovenske reprezentativke. Uz ovaj osobni rekord, Paula je i na 100m leđno s 1:09.42 (4.mjesto) i na 50 m leđno s 33.32 (5. mjesto) značajno popravila dosadašnje osobne rekorde u velikom bazenu.

Čestitke Pauli na prvom, odlično odrađenom nastupu za reprezentaciju i vjerujemo da će se Pauli u ovakvim nastupima pridružiti još naših plivača/plivačica…

Dodajmo da su na kraju u ukupnom poretku najviše bodova (695) osvojili mladi reprezentativci Slovenije, naši su reprezentativci bili drugi s 656,  dok su domaćini osvojili 460 bodova.