Četvrtak, 23 Srpanj 2015 07:57

3,5,3,5=16

U Zagrebu je, od 18-21.07.2015. održano Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Hrvatske za dobne kategorije.

Naš Klub je predstavljalo 16 plivačica i plivača praćenih budnim okom trenera Mihaela Močkovića, Igora Čerenšeka, Maria Zelića i Mladena Maričića.

Na prvenstvu su nastupili:

plivačice - Adrienn Santa, Nora Grevuinger, Lea Knežević, Ivana Granoša, Iva Matijević, Helena Lazović, Patricia Čorić, Ivna Tomičić i Paula Herek

plivači - Dino Knežević, Ivan Požežanac, Ivan Filipović, Marko Filipović, Juro Jani Vidić, Marin Valinčić i Damir Vidović.

I...u grad Osijek su naše djevojke donijele 16 medalja.

Unatoč velikim vrućinama i gotovo neregularnim uvjetima za natjecanje, djevojke su pokazale kako se pliva u gradu na Dravi.

Najuspješnija je bila izvrsna Nora Grevinger, koja je kući donijela 8 medalja. Nora je u utrci na 200 prsno (2.41,75) doplivala do TRI srebra-najsjajnijeg seniorskog, ml.seniorskog i juniorskog. Sa osobnim rekordima Nora je osvojila i ml.seniorsku broncu i juniorsko srebro na 50 prsno (34.29) i 100 prsno (1.14,36).

Nora je izvrsno otplivala i svoju dionicu prsno u štafetnoj utrci 4*100 mješovito, u kojoj su djevojke doplivale do brončane juniorske medalje.

Štafetu su plivale i Lea Knežević-leđno, Ivana Granoša-leptir i Iva Matijević-slobodno u vremenu 4.35,05.

Sa dva seniorska srebra i jednom broncom se okitila sjajna Adrienn Santa koja je ponovo pokazala sav svoj plivački talent. Adri je bila srebrena seniorka na 100 leptir (1.02,21) i 100 slobodno (57.46), te brončana na 50 leptir (28.37).

Izvrsna je bila i Lea Knežević, koja je, uz osobne rekorde doplivala do 4 pojedinačne medalje. Lea je u utrci na 200 mješovito (2.29,46)  osvojila dvije medalje-junorsku broncu i ml. juniorsko srebro, a u utrkama na 200 leđno (2.28,14) i 100 leđno (1.07,34) dva ml. juniorska srebra.

Pojedinačnu medalju osvojila je i odlična Ivana Granoša, koja je, također sa osobnim rekordom, doplivala do juniorske bronce na 200 leptir (2.32,09).

Kod plivača, najuspješniji je bio Dino Knežević, koji je, kao ulazni junior osvojio, u konkurenciji godinu dana starijih plivača osvojio 5. mjesto na 200 i 6. mjesto na 100 prsno.

Velike čestitke i hvala svim plivačicama na osvojenim medaljama.

Čestitke i svima ostalim plvačicama i plivačima koji su izborili nastup na ovom Prvenstvu, na kojemu su isplivali brojne osobne rekorde i u svojim konkurencijama plasmane u B i C finala.

Hvala roditeljima-navijačima koji su kao i uvijek bili najglasnija i najbolja podrška sa tribina.

Hvala i svima onima podržavaju i bodre naše plivače i naš klub i raduju se s nama.

Više u ovoj kategoriji: « ĐAKOVAČKO LJETO 2015 SRETNO SVENU! »