Srijeda, 06 Srpanj 2016 20:50

ZLATNI MEDVJED 2016.

Tradicionalni međunarodni plivački miting "Zlatni medvjed" održan je 18. i 19.6.2016. na novosagrađenom bazenu na zagrebačkim Sveticama uz nastup preko 400 plivačica i plivača iz 11 zemalja. Osim hrvatskih, bazen na Sveticama isprobali su i plivači iz Poljske, Slovenije, Mađarske, Bjelorusije, Njemačke, Danske, Velike Britanije, Rumunjske, Bosne i Hercegovine i Irana. Među njima je bilo i 8 plivačica našeg Kluba pod vodstvom trenera Maria Zelića.

Djevojke su se i sa ovog natjecanja u vrlo jakoj konkurenciji vratile sa medaljama. Medalje kao i plasmane u A finala su ostvarile Nora Grevinger i Lea Knežević. Nora je osvojila srebro na 100 prsno (1.13,95) a Lea broncu na 200 leđno (2.24,39).
Lea je izborila i plasman u B finale u disciplini 50 leptir što je uspjelo i Ivi Matijević u disciplini 50 slobodno. Plasman u C finala ostvarila je Klara Božičević u disciplinama 50 slobodno i 100 leđno.

U tjednu prije Zlatnog medvjeda, dok se Nora pripremala u Grazu, Lea je na poziv Izbornika Mlade hrvatske reprezentacije odradila pripreme u Banja Luci u sklopu kojih je imala nastup za Reprezentaciju na Međunarodnom itingu "Banja Luka OPEN 2016." te je osvojila 3 medalje za Hrvatsku vrstu. Lea je u konkurenciju plivačica 2001/02. godište osvojila zlata na 50 i 200 leđno i srebro na 200 mješovito a u sve tri dicipline je izborila i nastupu A finala.