Utorak, 15 Studeni 2016 12:16

44. Međunarodni miting "MLADOST 2016."

12. i 13.11. 2016. na bazenima „Mladost“ u Zagrebu održan je 44. Međunarodni plivački miting „ Mladost 2016.“  u organizaciji HAPK Mladost koji je 2. postaja iz sustava HPS GRAND PRIX natjecanja za seniore, juniore i mlađe juniore.

Nastupilo je 473 natjecatelja iz 41 kluba iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Izraela, Mađarske, Slovenije, Turske i Hrvatske među kojima su finalisti svjetskih i europskih prvenstava te Mediteranskih igara.

U izuzetno jakoj konkurenciji naš klub je predstavljalo 8 plivačica - Nora Grevinger, Lea Knežević, Klara Božičević, Ivana Granoša, Iva Matijević, Ema Vlahović, Helena Lazović i Marija Knežević i 13 plivača - Ivan i Marko Filipović, Dino Knežević, Petar Knežević, Marin Valinčić, Filip Ovničević, Juro Jani Vidić, Antun Antunović, Marko Molnar, Matej Miličić, Damir Vidović, Filip Stipan Nađ i naš novi plivač iz Kanade koji će ovu sezonu provesti s nama, Elliot Caruso.

Plivači su ponovo imali zapažene nastupe u kojima su osvojili 13 medalja i izborili nastup u 8 A (Ivan Filipović, Lea Knežević, Nora Grevinger, Dino Knežević), 9 B (Marko Filipović, Ivana Granoša, Iva Matijević, Klara Božičević, Marin Valinčić) i 4 C finala (Filip Ovničević, Petar Knežević).

Najuspješniji plivač je bio Ivan Filipović, koji je osim izborenih nastupa u A i B finalima, kao junior osvojio 4 medalje. Ivan je osvojio 4 medalje - zlato na 50 m leptir i srebra na 50 i 100 m slobodno i 100 m leptir. Ivanov nastup u utrci na 100 m slobodno (50,09)  je ujedno i najvrjedniji rezultat osječkih plivača po malim FINA bodovima - 680 bodova.

Kod juniorki medalje su osvajale Lea Knežević i Nora Grevinger. Lea je osvojila 3 srebrene medalje i to u utrkama na 100 i 200 m leđno i 200 m mješovito. Nora je u svim svojim utrkama prsnim stilom osvojila medalje – srebro na 200 m prsno i bronce na 50 i 100 m prsno.

Kod mlađih juniora izvrstan u svojim nastupima je bio Marko Filipović koji je osvojio zlato na 50 m leptir i srebro na 100 m leđno. Mlađi junior Petar Knežević je također osvojio medalju u disciplini 100 m leđno i to brončanu.

Bio je ovo još jedan odličan nastup osječkih plivača koji su i ovaj put pokazali da, i u ovako jakoj međunarodnoj konkurenciji, iako je za njih u ovom dijelu sezone ovo težak period u smislu zahtjevnosti treninga, mogu osvajati medalje i isplivavati osobne rekorde.