Četvrtak, 28 Prosinac 2017 11:06

PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU ZA DOBNE SKUPINE RIJEKA , 21.-23.12.2017g.

U Rijeci je 21.-23.12.2017g.  održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne skupine: mlađi juniori, juniori, mlađi seniori i seniori. Prvenstvo se nakon 5 godina ponovno održalo u 25 metarskom bazenu. Sudjelovalo je 300-tinjak plivačica i plivača iz 33 kluba. Žito je imalo 12 predstavnika. To su juniorke Iva Matijević i Ivana Granoša , zatim juniori  Marin Valinčić, Juro Jani Vidić, Antonio Antunović, Ivan Filipović, te mlađi juniori Sven radić, Filip Ovničević, Petar Knežević, Marko Filipović i mlađe juniorke Klara Božičević i Marija Knežević.

Ukupno smo osvojili 6 medalja : srebro štafeta 4x50 sobodno  juniori (Filipović I., Filipović M., Antunović A.i Valinčić M.),  Ivan Filipović je u juniorskoj i mlađe seniorskoj konkurenciji osvojio srebro na 100 slobodno, a broncu  50 slobodno i  100 leptir u kategoriji juniora dok je  srebro na 50 leđno osvojio mlađi junior  Marko Filipović.

Prvog dana natjecanja plivači Osijek Žita su osvojili 3 odličja. Drugo mjesto su osvojili juniori u utrci štafeta 4x50 slobodno u sastavu Ivan Filipović, Marko Filipović, Antonio Antunović i Marin Valinčić sa rezultatom 1:36,97. Kod mlađih juniora na 50 leđno Marko Filipović je osvojio drugo mjesto sa rezultatom 27,45. U juniorskoj konkurenciji Ivan Filipović je osvojio 3.mjesto na 50 slobodno 23,17.

Drugog dana natjecanja Ivan Filipović je osvojio 3.mjesto u disciplini 100 leptir kod juniora sa rezultatom 54,53.

Posljednjeg dana natjecanja je Ivan Filipović osvojio 2.mjesto u juniorskoj i mlađe seniorskoj kategoriji u disciplini 100 slobodno sa rezultatom 50,23.

Vrijedi istaknuti kvalitetne utrke gdje su naši plivači bili nadomak osvajanju medalja:

Petar Knežević u kategoriji mlađih juniora osvojio 4.mjesto sa rezultatom 27,95.

Štafeta 4x50 mješovito (Ivan Filipović, Filip Ovničević, Marin Valinčić, Antonio Antunović) 4.mjesto sa rezultatom 1:48,63

Marko Filipović mlađi juniori 100 leptir 4.mjesto sa rezultatom 58,66, i  4.mjesto na 50 leptir sa rezultatom 26,27.

Ivan filipović je osvojio 4.mjesto kod mlađih seniora na 100 leptir i 4.mjesto kod juniora na 50 leptir sa rezultatom 25,02.

Dobre nastupe i plasmane među 8 najboljih u svojoj kategoriji  je imala juniorka Ivana Granoša koja je nastupila u A finalu na 200 leptir, dok je Klara Božičević kod mlađih juniorki zauzela 5.i 6. mjesto na 50,100 i 200 leđno.