Ponedjeljak, 12 Studeni 2018 13:25

Mladost 2018, 10./11.11.2018., Zagreb

Proteklog vikenda, 10. i 11.11.2018. predstavnici PK Osijek Žita nastupili su na 46. međunarodnom plivačkom mitingu „Mladost 2018“. Natjecanje se održalo na bazenu ŠP Mladost (bazen 25m) u organizaciji HAPK Mladost. U jutarnjem dijelu plivale su se kvalifikacijske, a u popodnevnom finalne utrke. Na natjecanju je nastupilo 42 kluba iz Italije, BiH, Slovenije i Hrvatske sa 420 plivača. Plivački klub Osijek Žito predstavljalo je ukupno 8 plivača i plivačica u kategoriji  od ml. juniora do ml. seniora.  Najuspješnija među njima bila je Klara Božičević  osvojivši  zlatnu juniorsku medalju u disciplini 50m leđno(29,68) te brončanu u ukupnom poretku čime je postavila novi klupski rekord u kategoriji juniorki, ml. juniorki i seniorki, dok je Petar Knežević  bio srebrni na 50m leđno(27,34) te brončani na 100m leđno(1:01,52). Junior Marko Filipović bio je srebrni na 100m leđno(59,85). Odličnim nastupima  isplivani su limiti za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske u malim bazenima. Velik uspjeh postigao je i  mlađi junior Filip Ovničević u utrci 50m prsno(31,70) upisavši se tako u tablicu klupskih rekorda. Na natjecanju je  plivače pratio trener Mihael Močković. Čestitke svima!