Srijeda, 11 Rujan 2013 00:00

Za početak sezone – Harkany!

U Harkanyu je nastupilo 28 naših plivača u 4 dobne kategorije, koji su se natjecali u sve 4 tehnike, na najkraćoj distanci 50m.

Svaka plivačica i plivač nastupili su u 3 ili 4 discipline, te su iskazali borbenost i brzinu, pogotovo u pripremi između utrka, rješavajući langošice i palačinke, puno bolje nego protivnike.

Šalu na stranu, osječki plivači imali su dobrih i zapaženih nastupa.

Najuspješnija po broju medalja bila je Paula Herek koja je osvojila dvije zlatne (leđno,kraul) i jednu brončanu medalju (prsno).

Da smo klub odličnih plivača „prsaša“, potvrdili su pobjedama u svojim utrkama Mihaela Lubina, Fran Čulin i Nora Grevinger, dok je Dino Knežević je bio treći.

Zanimljivo je da su Ivna Tomičić i Paula Herek  na prsnoj utrci podjelile 3.mjesto sa u stotinku istim rezultatom.

Laura i Oliver Bijelić ostvarili su po dva postolja. Laura je bila 2. na leđnom i 3. na leptiru, a Oliver 3. i na kraulu i na leptiru.

U štafetnim utrkama, 4*50 slobodno, djevojke su bile druge, a dečki treći.

Moramo pohvaliti i naše najmlađe plivače, koji nisu uspjeli osvojiti poneku medaljicu, ali, plivajući osobne rekorde, ubrzo će i njima to uspijevati.