Utorak, 13 Ožujak 2012 00:00

Mali plivači na sv.Patriku!

Protekli vikend na Mitingu sv.Patrika u Zagrebu naosvajali smo se „drvenih“ medalja, ali i to je za sportaše!

U subotu su sve četiri 50-ice plivali Marko Filipović, Andrej Kukučka, Niko Anić, Dražen Bertić, Helena Lazović i Leonarda Drenić.

Na postolje se ipak uspio popeti Marko Filipović, i to do zlata na 50m leptir s odličnih 34.97, dok je na 50m leđno doplivao do bronce s 37.11. Marko je bio 4. na 50m slobodno s 32.96, ali i u ukupnom poretku. Mora još malo popraviti prsno…

Helena Lazović osvojila je 4.mjesto na 50m leptir s 39.13.

U nedjelju su na natjecanju nastupili plivači u dobnoj skupini 2002.godište i mlađi. Naših 6 plivača, među kojima su Filip Ovničević, Dominik Živalj, Josip Milas, Klara Marojević, Ana Knežević i Marko Molnar, natjecali su se u disciplinama 25m leptir, leđno, prsno i kraul.

Filip Ovničević ’02 zauzeo je  4.mjesto u utrci na 25m leptir (17.78), Dominik Živalj ’02 također 4.mjesto na 25m leđno (19.37) i 25m prsno (20.73) te Klara Marojević ’03 osvojivši  4.mjesto na 25m prsno (24.10). U ukupnom poretku Dominik Živalj je zauzeo sjajno 4.mjesto, a Filip Ovničević 8.mjesto.